Navštívte krásne kúpeľné mesto Luhačovice

Luhačovice sú najväčším kúpeľným mestom na Morave. Rozprestiera sa v podhorí Vizovických vrchov asi 20 kilometrov juhovýchodne od Zlína. Kúpele sú zasadené do malebného údolia potoka Šťávnice a predstavujú najnavštevovanejšie kúpele Moravy. Penzión Luhačovice ponúka nie jeden. Vybrať si môžete z pestrej škály ubytovacích zariadení. A prečo v Luhačoviciach zostať pár dní? Dôvodov je hneď niekoľko.

Charakteristickým rysom Luhačovíc je sírny prameň. Ale bohatstvo číta tiež ďalších 17 druhov prírodných minerálnych vôd, ktoré sa používajú na liečbu pacientov s ochoreniami dýchacieho a zažívacieho ústroj, s poruchami látkovej výmeny a v neposlednom rade s poruchami pohybového ústrojenstva. Každým rokom Luhačovice navštívi tisíce turistov, ktorých láka nielen tunajšie viac ako 300 rokov stará kúpeľná tradície, ale aj architektúra kúpeľných domov a už spomínané liečivé pramene (Vincentka, Ottovka, Aloiska atď.).

Čo si užijete v Luhačoviciach?
Ak chcete v lete stráviť rozprávkovú dovolenku na juhu Moravy, Luhačovice sú ideálnou voľbou. V lete sa vám ponúka veľa aktivít. V prvom rade môžete zájsť k priehrade, ktorá nabáda na kúpanie v horúcich slnečných dňoch. Okolie je prepletené pešími a cyklistickými chodníkmi, ktoré lákajú na celodenné výlety do okolia. Rok čo rok sa tu konajú aj rôzne kultúrne podujatia, pričom veľmi známy je festival Janáček a Luhačovice.

O kúpeľoch Luhačovice
Prírodné liečivé pramene: sírny prameň a 17 druhov minerálnych vôd

Indikácie: ochorenia dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, poruchy látkovej výmeny (cukrovka, obezita), ochorenia pohybového aparátu, onkologické ochorenia, poruchy obehového ústrojenstva

Liečebné procedúry: komplexná kúpeľná liečba, pitná kúra, inhalácie, kúpele, plynové injekcie, slatinné obklady, masáže

Kúpele Luhačovice v minulosti navštívili tiež slávne osobnosti, ako je Leoš Janáček, T. G. Masaryk a František Kožík.

  • Last updated on .
CHCETE TU PUBLIKOVAŤ ČLÁNOK, ALEBO ZÍSKAŤ SPÄTNÝ ODKAZ?

KONTAKTUJTE NÁS E-MAILOM: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.